עוד בטיחות במשאיות מ.א.ן

יבואנית משאיות מ.א.ן לישראל מעדכנת על שורת תוספות של מערכות בטיחות במשאיות החדשות

 

יבואנית משאיות מ.א.ן (MAN) הגרמניות לארץ, חברת מכשירי תנועה מודיעה כי החל מהחודש (יוני 2024) תוצענה משאיות מ.א.ן גם בישראל עם תוספות באבזור הבטיחות.

המערכות החדשות המוצעות מעתה במשאיות של מ.א.ן הן כדלקמן:

Front Detection – מערכת זיהוי קדמי: מערכת המנטרת אזורים הסמוכים למשאית במצב סטטי או בעת נסיעה במהירות נמוכה (עד 10 קמ"ש) ומתריעה בפני הנהג על סכנת פגיעה בהולכי רגל או רוכבי אופניים.

EBA PLUS – מערכת בלימה אוטומטית: המערכת תבלום במצבי חירום את המשאית באופן אוטומטי ללא התערבות נהג, החל ממהירות נסיעה של 10 קמ"ש.

Distance Warning System – מערכת התרעת מרחק: מסייעת לשמור על מרחק בטיחות מהרכב שנוסע לפני המשאית.

Turn Assist – מערכת עזר לפניה: מערכת המסייעת לנהג למנוע פגיעה בהולכי רגל ורוכבי אופניים בעת פנייה ימינה (הצד הנגדי לעמדת הנהג).

Attention Guard – מערכת התרעה נגד ירידה בערנות הנהג: המערכת פעילה כאשר מזוהה ירידה ברמת הערנות של הנהג, עד כדי פגיעה ברמת הבטיחות של נהיגתו וסיכון חייו וחייהם של משתמשי הדרך האחרים.

Traffic Sign Detection – מערכת לזיהוי תמרורים: מערכת המציגה על לוח השעונים את המהירות המותרת בכביש שבו נוסעת המשאית. אם הנהג יחרוג ממהירות זו נורת המהירות תהבהב ותופעל התרעה קולית.

SafeStop Assist – מערכת לעצירה בטוחה: המערכת מזהה כאשר הנהג לא נוהג באופן אקטיבי במשאית. במידה והנהג לא פעיל ברכב המערכת תבלום את הרכב באופן אוטומטי עד לעצירה מוחלטת. מערכת זו תותקן בדגמים ספציפיים.

בנוסף מצוידות המשאיות מהדור החדש במצלמות רוורס, מערכות לניטור לחץ אויר בצמיגים, מצב המצברים ואבטחת סייבר. בחלק מהדגמים אף שולב גיר אוטומטי כתחליף לגיר הרובוטי MAN TipMatic.

עוד מדווחים אנשי היבואנית, עודכנו מנועי המשאיות כך שצריכת הדלק יורדת, לעיתים עד למעלה מ-3%, וזאת מבלי לפגוע בביצועי המנועים.