מרצדס אטגו חדשה

האטגו החדשה עוצבה בקו העדכני של מרצדס, בדומה ל'אחיותיה' הגדולות יותר

האטגו החדשה עוצבה בקו העדכני של מרצדס, בדומה ל'אחיותיה' הגדולות יותר

מרצדס משיקה את האטגו החדשה – משאית החלוקה הקלה-בינונית שלה, המשלימה את שדרת המשאיות החדשות הגדולות יותר שלה – אקטרוס, אנטוס וארוקס. כמו אלה האחרונות כך מעוצבת גם האטגו החדשה באותו קו עיצובי חדש המאפיין את משאיות המותג.
היצע המנועים כולל את מנועי ה-OM934 (עם 4 צילינדרים) בנפח 5.1 ליטר וה-OM936 (עם 6 צילינדרים) בנפח 7.7 ליטר מוצעים יחד בשבע רמות הספק, הנעות מ-156 ועד 300 כ"ס. המנועים כוללים את הטכנולוגיה העדכנית ביותר בתחום, ובכלל זה מערכות הזרקה בלחץ גבוה, מסילה משותפת ומגדשי טורבו מתקדמים.
מתחת לעיצוב השגרתי כביכול של האטגו החדשה מוסתרות היטב הטכנולוגיה המתקדמת מתחת לפח ואינספור השעות אותן בילו אבות הטיפוס במנהרת הרוח ובמסלולי הניסויים. במרצדס טוענים כי מדובר במשאית האווירודינמית בקטגוריה. יכולת זו, יחד עם היצע המנועים מתקדמים אליהם משודכות תיבות הילוכים "חכמות" מבטיחים יחד להוריד את נתון צריכת הדלק ביחס לדגם היוצא בממוצע בכ-5% מהותיים בהחלט. גם מרווח הטיפולים צמח באטגו החדשה לכדי 120,000 ק"מ – 20% יותר מבאטגו היוצאת, נתון נוסף שמן הסתם ישפיע גם כן על נושא התחזוקה.

מרצדס בנץ אטגו עם גג מוגבה

מרצדס בנץ אטגו עם גג מוגבה

האטגו החדשה מוצעת עם לא פחות מ-15 אורכי בסיס גלגלים שונים לבחירה – מ-302 ועד 626 ס"מ – להתאמה לכל סוג של מרכב או ייעוד. היצע הקבינות כולל כבסיס קבינה רגילה וכפולה, עם שישה מושבים, במספר גבהים. רוחב כל הקבינות זהה ועומד על 230 ס"מ. עם ההשקה נחשפה גם גרסת שטח, עם הנעה כפולה קבועה או משתלבת, בהתאם לדרישה. בתכנון, אגב, גם 'סוס' גורר שיושק ככל הנראה מאוחר יותר השנה.
תיבות ההילוכים הסטנדרטיות כוללות שתי אופציות: פאוור-שיפט 3 עם שישה הילוכים (למנועים עד 238 כ"ס) או שמונה הילוכים, שתיהן עם ארבע תוכניות עבודה, בהן מצב "חיסכון" בו ההילוכים מועלים מוקדם יותר ומצב ידני.

היצע המרצדס בנץ אטגו החדשה כולל גם גרסאות 4x4

היצע המרצדס בנץ אטגו החדשה כולל גם גרסאות 4×4

לגרסאות השטח תכנות תיבת הילוכים נוסף, המיועד לנסיעה בשטח קשה לעבירות שעיקרו קיבוע ההילוך הנבחר בעת עומס או טיפוס עליות, למניעת צניחות בסל"ד שיאלצו החלפות הילוכים תכופות – שכפועל יוצא, יעלו את צריכת הדלק. כאופציה, למתעקשים, ניתן להזמין גם תיבות הילוכים ידניות עם שישה או תשעה הילוכים. לפרטים נוספים מיבואן מרצדס לישראל, לחצו כאן